Obrazok nebolo mozne zobrazit

Boli by ste prekvapeni, čo všetko môže vyriešiť voda

Poznáte to. Zrazu Vás bolí hlava, ani netušíte prečo. Málokedy Vém napadne, že to môže súvisiet s nedostatkom vody, veď ste necítili smäd. Ale to je zradné - pocit smädu je krízový signál. Väčšina ľudí začne pociťovať smäd, až keď má telové tekutiny zahustené. Signálom, že máte nedostatok vody, je nielen pocit smädu, ale aj sucho v ústach, pocit nepokoja, nemožnosť sústredenia a nervozita. Väčšinou pijeme málo a nárazovo, až keď máme pocit smädu. Nemali by sme sa spoliehať na pocit smädu, môže byť nedostatočný a môže prísť neskoro. Piť by sme mali pravidelne, vedome, ešte pred tým, než pocítime smäd.

Za všetkým hľadaj vodu. Je doslova otázkou života.

Udržiavanie dostatočného množstva tekutín v organizme je nesmierne dôležité pre správne fungovanie organizmu. Pri nedostatočnom príjme vody, alebo jej zvýšených stratách, vzniká dehydratácia a telo má iba obmedzenú možnosť vylučovať škodlivé látky z organizmu. Je tu zvýšená možnosť tvorby močových kameňov, zhoršenie reumatických ťažkostí, krv hustne, zníži sa krvný tlak a zásobovanie buniek kyslíkom, na čo je obzvlášť citlivý mozog, dostavia sa psychické dôsledky dehydratácie, zhoršené vnímanie, únava, podráždenie. Tvorí sa menej potu, telo sa nedostatočne ochladzuje, vzniká úpal. Závažné problémy vznikajú, ak poklesne objem telovej tekutiny o viac ako 6%. Poruchy vidnej bilancie vedú k celkovej slabosti, letargii, nevoľnosti, bolestiam hlavy a útlmu, v závažných prípadoch vznikajú kŕče, môže vzniknúť bezvedomie až smrť.

Ako a koľko treba piť?

Denne by sme mali vypiť aspoň 2 až 4 decilitre tekutín na 10 kilogramov hmotnosti. Priemerne okolo 2l tekutín každý deň. Najlepšie je piť v menších dávkach a častejšie. Treba pamätať na to, že pri zvýšenej záťaži sa zvyšuje potreba tekutín. Ak cítite, že ani 2 litre nestačia, počúvajte svoje telo. Ak Vám signalizuje nedostatok vody, určite sa nemýli. Pozor, alkoholické nápoje nie sú súčasťou pitného režimu, mali by sa užívať s mierou.

Prečo potrebujeme vodu?

Životné procesy sa odohrávajú vo vodnom prostredí telových tekutín, ktoré tvoria takmer dve tretiny ľudského tela. Voda sa zúčastňuje na látkovej premene, v tráviacej sústave pôsobí ako rozpúšťadlo anorganických látok, má významnú úlohu pri termoregulácii organizmu. Denne sa voda a soli strácajú a znovu nahrádzajú, pričom obsah vody s vekom klesá.

Čo znamená názov pramenitá voda?

Je to balená akostná voda, ktorá spľňa prístne hygienické normy, ale má aj svoju biologickú hodnotu, čiže obsahuje látky zdraviu prospešné. Pochádza z podzemných zdrojov, nesmie sa upravovať chemicky, ani dezinfikovať chlórom, na úpravu sa používa filtrácia. Môže sa stabilizovať pridaním oxidu uhličitého.

Pramenitá voda Lucka

je vápenato-horečnatá, hydrogénuhličitanová voda nadštandardnej kvality. Vyviera zo 100 metrovej hĺbky a jej zdroj je nemenný svojim zložením už viac ako 25 rokov. Má okolo seba vytvorené ochranné pásma, ktoré zabraňujú možnému znečisteniu vody. Významný je jej minimálny obsah sodíka. Vďaka svojmu optimálnemu zloženiu a nízkej celkovej mineralizácii (476mg/l) má Lucka výbornú chuť a pôsobí osviežujúco a priaznivo na ľudský organizmus.